niedziela, 30 marca 2014

Biały salon


A dziś ...salon. 
Tytułem wstępu ;) salon był sobie wcześniej ciemnobrązowy, od kanap, przez stół i komody aż po sporą biblioteczkę...wszędzie brąz.....brąz na skórze, na drewnie i na przyprawiającej mnie o palpitacje serca płycie mdf...
Był też zamknięty dwuskrzydłowymi drzwiami. Jak możecie sobie pewnie wyobrazić, mimo swej przestronności ( ok 30m2) robił wrażenie ciemnej nory. Wszystkie meble wyznaczały poziomy, szerokie niskie komody, długie półki biblioteczki. Mieszkanie ma standordową wysokość dla bloków, czyli ok 250-260cm, co przy dużej powierzchni pokoju i podkreśleniu jeszcze poziomów przez meble dawało wrażenie podziemnego garażu ;)

Kilka lat temu rodzice dali się namówić na zabielenie drewnianych mebli, rezygnację z firanek i kilka jasnych dodatków. Dzieki temu wpadło tam odrobinę światła, ale to dalej nie było to...

Tym razem poszliśmy na całość. Zostały zlikwidowane drzwi, ścianka nad nimi została rozwalona aż do sufitu. Dębowa klepka po cylinie i matowym lakierze straciła żółtawy kolor, odzyskując piękne wybarwienie dębu. 
Ściany z brudnego kremu zmieniłam na jasny popiel. A meble...tak, tak wszystkie są białe. Zamiast wielkiej, ciężkiej biblioteki, jest teraz jedna przeszklona szafka na książki, reszta ksiegozbioru zyskała nowe miejsce w pokoju gościnnym. Wybrałam meble, które są dość wąskie, za to wysokie dzięki czemu optycznie salon wydaje się wyższy. 
Jest lekko, jasno i miło. Jedyne co pozostało ze starej aranżacji to skórzana kanapa z fotelem. Została bo jest bardzo praktyczna w czyszczeniu, ma fajną formę i jest niezniszczalna dla psa rodziców.  Rzeczą, z której jestem średnio zadowolna jest zasłona w oknie, w świetle za mocno połyskuje...ale już są przygowane na zmianę białe piękne, matowe zasłony ;)

Zapraszam na relację zdjeciową:


Meble IKEA seria LIATORP
Krzesła Mia Home Passion  seria Scandi
                                                     ( wybaczcie te nieszczęsne kable, tv czekał na podłaczenie ;) )

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz